MHP Adana üst kurul delegelerinden Bahçeli'ye destek

MHP Adana üst kurul delegelerinden Bahçeli'ye destek
MHP Adana üst kurul delegelerinden Bahçeli'ye destek
ADANA (AA) - MHP Adana üst kurul delegelerinin Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye destek verdiği bildirildi.MHP Adana İl Başkanlığından yapılan yazılı...

ADANA (AA) - MHP Adana üst kurul delegelerinin Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye destek verdiği bildirildi.

MHP Adana İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP milletvekilleri Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Başkanı Yusuf Baş ile üst kurul delegelerinin katılımıyla istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda, olağanüstü kongre çağrılarına karşılık "MHP'de genel başkanlık ve liderlik sorununun bulunmadığı, ülkenin olağanüstü şartlar yaşadığı çok kritik bir dönemde MHP'de böyle bir sürecin dayatılmak istenmesinin ülkeye ve partiye zarar vereceği ve kabul edilemeyeceği kaydedildi. Kongrenin vaktinde yapılacağı, o zaman isteyen herkesin aday olma hakkına elbette saygı duyulacağı" görüşü belirtildi.

MHP Adana İl Başkanı Baş, Milliyetçi Hareket'in doğup büyüdüğü Adana'da üst kurul delegeleri olarak Milliyetçi Hareket'in ülke ve millet için vazgeçilmez bir değere ve öneme sahip olduğunun bilincinde olduklarını belirterek, "Partimizi bugüne kadar sırtlayıp taşıyan, ömrünü Milliyetçi-Ülkücü Harekete adayan, hemşehrimiz liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin yanında ve arkasında olduğumuzu beyan etmekten onur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.