Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
ADANA (AA) - AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Yeni, mesajında,...

ADANA (AA) - AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeni, mesajında, kandillerin, insanların gönlünü aydınlatan, birlik ve beraberliğin pekiştiği çok özel geceler olduğunu belirtti.

"Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir" ifadesini kullanan Yeni, şunları kaydetti:

"Miraç Kandili, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsattır. Bu itibarla hemşehrilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, muhabbeti, kardeşliğimizi, birliğimizi güçlendirmesini temenni ediyorum."

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş da feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerden Miraç Kandili'nin sevgi ve birlik hislerini kuvvetlendirmesini diledi.

Yeşiltaş, "Rabbimden bizleri, gecenin kıymetini bilenlerden ve hakkını verenlerden eylemesini niyaz ediyorum. Bu duygularla başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Müslümanların Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz ve insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.