Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nın ardından

Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nın ardından
Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nın ardından
- Milli Takım Başantrenörü Çeken: "Kilolarında ilk 4'e giren 45 sporcu ile önce Kastamonu'da, ardından İstanbul ile Adana'da hazırlık yaparak 13-22 Ağustos'ta Tayland'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasına gideceğiz"

ADANA (AA) - Muay Thai Milli Takımı Başantrenörü Yılmaz Çeken, Türkiye şampiyonasında, kilolarında ilk 4'e giren 45 sporcu ile önce Kastamonu'da, ardından İstanbul ile Adana'da hazırlık yaparak 13-22 Ağustos'ta Tayland'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasına gideceklerini bildirdi.

Çeken, Adana'da geçen hafta gerçekleştirilen Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nın ardından yaptığı açıklamada, organizasyondan çok memnun kaldıklarını belirtti.

Milli takım kamplarından birini Adana'da yapacaklarını bildiren Çeken, "Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda, 61 kulüpten 870 kadın ve erkek sporcunun katıldığı, 6 gün süren müsabakalar hayli zevkli ve çekişmeli geçti" ifadelerini kullandı.

Adana'daki müsabakaların aynı zamanda milli takım seçmeleri niteliği taşıdığını vurgulayan Çeken, şunları kaydetti:

"Kilolarında ilk 4'e giren 45 sporcu ile önce Kastamonu'da, ardından İstanbul ile Adana'da hazırlık yaparak 13-22 Ağustos'ta Tayland'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasına gideceğiz. Türkiye'de yeni federasyon olmasına rağmen muay thaide dünya genelinde önemli başarılar sağlandı. Türkiye'de 10 yıllık geçmişi olmasına rağmen 102 ülke arasından ilk 4 içindeyiz. Bu durum bizleri mutlu ediyor ancak milli takıma daha çok önem verilmesini bekliyoruz. Federasyon Başkanı Halil Durna ve yöneticiler sponsor bulmak için gerçekten büyük çaba gösteriyor. Çok yetenekli kadın ve erkek sporculara sahibiz. Sponsor kuruluşların futbolun dışındaki branşlara da destek olmaları gerekir. Şayet ilgi ve destek görürsek dünya genelinde muay thaide ilk 3 arasına gireriz."