Okul müdüründen örnek davranış

Okul müdüründen örnek davranış
Okul müdüründen örnek davranış
- Seyhan Şeyh Cemil Nardalı İlkokulu'nun müdürü Kemal Kara odasını, geçen yıl vefat eden öğretmen arkadaşı Süleyman Alsancak adına yaptırılan kütüphaneye tahsis etti - Kütüphanenin açılışını Seyhan Belediye Başkanı Karalar yaptı

ADANA (AA) - Seyhan ilçesindeki Şeyh Cemil Nardalı İlkokulu'nun müdürü Kemal Kara odasını, geçen yıl vefat eden öğretmen arkadaşı Süleyman Alsancak'ın adını yaşatmak için yaptırılan kütüphaneye tahsis etti. 

Kalp krizi sonucu geçen yıl yaşamını yitiren Süleyman Alsancak'ın adını yaşatmak isteyen kardeşleri Selahattin ve Refik Alsancak, 10 yıl görev yaptığı Şeyh Cemil Nardalı İlkokulu'nda kütüphane açmak istedi. Bunun üzerine okul müdürü Kemal Kara, odasını kütüphane için tahsis edebileceğini belirtti. Kısa zamanda oluşturulan kütüphanenin açılışını Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Karalar açılışta yaptığı konuşmada, kütüphanelerin önemine değinerek, Alsancak kardeşleri tebrik etti.

Selahattin Alsancak ise kütüphanenin kurulması için odasını dahi vermekten kaçınmayan okul müdürü Kara'ya teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Kardeşimiz Süleyman Alsancak'ın ismini 10 yıl görev yaptığı okulda kütüphane açarak ölümsüzleştirmek istedik. Bu anlamda başta müdürümüz Kemal Kara olmak üzere bir çok kişiden destek aldık. Kütüphanenin kurulması için odasını dahi veren müdürümüz, kitap  temininde de bize yardımcı oldu. İstanbul Başarı Koleji de bizleri kardeş okul ilan ederek önemli miktarda kitap katkısında bulundu."