Okul yöneticilerine "internet tuzağı" uyarısı

Okul yöneticilerine "internet tuzağı" uyarısı
Okul yöneticilerine "internet tuzağı" uyarısı
- Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal paylaşım sitesinden irtibat kurduğu öğrencilere okul çıkışı "hediye vereceğini vadeden" kişiye karşı okul yöneticilerini uyardı

ADANA (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal paylaşım sitesinde kendisini dizi oyuncusu olarak tanıtıp, ilkokul öğrencilerine okul çıkışı hediye vereceğini vadeden kişiye karşı okul yöneticilerini uyardı.

Merkez Çukurova ilçesinde iki veli, 100. Yıl Mahallesi'ndeki bir ilkokulun 4. sınıfında okuyan çocuklarıyla sosyal paylaşım sitesi üzerinden iletişim kuran ve kendisi dizi oyuncusu olarak tanıtan kişinin, çocuklara, okul çıkışı hediye vereceğini vadettiğini öğrenince, polis ve okul yöneticilerine bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelindeki okulların yöneticilerini, gönderdiği yazıyla uyardı.

Müdürlüğün yazısında, şu ifadelere yer verildi:

"Dizide oynadığını söyleyen kişi, sosyal medya üzerinden çocuklara, 'Okul çıkışı sana hediye vereceğim. Beni bekle ve kesinlikle öğretmenlerine, arkadaşlarına ve ailene söyleme' şeklinde mesaj gönderdiği, diğer mesaja da 'Ben okula geldim, hediyeleri vermek için seni bekledim fakat yanında baban vardı ve ben dönmek zorunda kaldım. Kimseye söylemezsen tekrar gelip bu hediyeleri sana vermek istiyorum' yazdığı bildirilmiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alınması rica olunur."

Polis ekiplerinin de öğrencilerle iletişim kuran şüpheliyi tespit etmek için çalışma başlattığı öğrenildi.