Paris'teki saldırılara tepkiler

Paris'teki saldırılara tepkiler
Paris'teki saldırılara tepkiler
- ÇGC, Paris'te Charlie Hedbo Dergisi'ne yapılan saldırıyı kınadı

ADANA (AA) - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) yönetim kurulu, Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yönelik silahlı saldırıyı kınadı.

Yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, saldırının, evrensel değerlerin, hak ve özgürlüklerin savunucusu olan Fransa 'da gerçekleştirilmiş olmasından ayrıca büyük üzüntü duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, 12 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili şu görüşlere yer verildi:

''Son yıllarda dünyanın her yanında gazetecilere, gazete ve dergi bürolarına yönelik saldırıların yoğunlaştığını üzülerek görüyoruz. Charlie Hebdo'ya yönelik saldırı sadece Fransa ve Fransız halkına değil, aynı zamanda demokrasinin temel taşlarının vazgeçilmez unsurlarından ifade ve basın özgürlüğüne karşı da yapılan bir saldırıdır. Bütün terör saldırıları gibi bu saldırıyı da şiddet ve nefretle kınıyoruz. Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine, Charlie Hebdo dergisi çalışanlarına ve Fransız vatandaşlarına başsağlığı diliyor, terörizmle mücadele ve basın özgürlüğünün savunulmasında Fransa'nın ve tüm ülkelerin ortaya koyacakları mücadelenin yanında yer alacağımızın bilinmesini istiyoruz.''