Parti binasına altıncı kumar operasyonu

Parti binasına altıncı kumar operasyonu
Parti binasına altıncı kumar operasyonu
- Adana'da Geleceğin Türkiye Partisi İl Başkanlığı binasına yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı, 71 kişiye para cezası verildi

ADANA (AA) - Geleceğin Türkiye Partisi Adana İl Başkanlığına altıncı kez düzenlenen operasyonda kumar oynanması için yer sağladıkları öne sürülen 6 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, daha önce 5 kez operasyon düzenledikleri merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki  merkezinde bulunan parti  binasında tombala çekilişiyle kumar oynatılmaya devam edildiğini tespit etti.

Operasyon düzenleyen ekipler, kapının açılması için yaptıkları uyarıya olumlu yanıt alamayınca balyozla duvarın bir bölümünü kırıp içeri girdi. Aramada, tombala kartları, çekiliş topları ve bazı elektronik cihazlar ele geçirdi.

Operasyonda, "kumar oynanması için yer sağlamak" suçundan 6 kişi gözaltına alındı, kumar oynadığı iddia edilen 71 kişiye 208'er lira ceza uygulandı.

Parti binasına daha önce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan il başkanı Bayram İ'ye mahkemece parti binasına 250 metreye kadar yaklaşmama cezası verilmiş, kararı ihlal ettiği gerekçesiyle de tutuklanmıştı.  

Güven Partisi ve Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanlığı ile Çukurova Eğlence Konaklama-İş Sendikası olarak da kullanılan aynı binaya kumar oynatıldığı iddiasıyla daha önce de birçok kez operasyon düzenlenmişti.