Parti binasına sekizinci kumar operasyonu

Parti binasına sekizinci kumar operasyonu
Parti binasına sekizinci kumar operasyonu
- Geleceğin Türkiye Partisi Adana İl Başkanlığına düzenlenen iki ayrı operasyonda, kumar oynadığı iddia edilen 150 kişiye 208'er lira ceza uygulandı - Operasyonlarda kumar oynanması için yer sağladıkları öne sürülen 13 kişiye yasal işlem yapıldı

ADANA (AA) - Geleceğin Türkiye Partisi Adana İl Başkanlığına düzenlenen iki ayrı operasyonda, kumar oynadığı iddia edilen 150 kişiye 208'er lira ceza uygulandı, yer sağladıkları öne sürülen 13 kişiye ise adli işlem yapıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, daha önce 6 kez operasyon düzenledikleri merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki iş merkezinde bulunan parti  binasında tombala çekilişiyle kumar oynatılmaya devam edildiğini tespit etti.

Binaya farklı tarihlerde iki ayrı operasyon düzenleyen ekipler, binada yaptıkları aramalarda tombala kartları, çekiliş topları ve bazı elektronik cihazlar ele geçirdi.

Kameralar tarafından kaydedilen operasyonlarda, "kumar oynanması için yer sağlamak" suçundan 13 kişiye adli işlem yapılırken, kumar oynadığı iddia edilen 150 kişiye 208'er lira ceza uygulandı.

Güven Partisi ve Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanlığı ile Çukurova Eğlence Konaklama-İş Sendikası olarak da kullanılan aynı binaya kumar oynatıldığı iddiasıyla daha önce de birçok kez operasyon düzenlenmişti.