Portakal Çiçeği Karnavalı'na davet

Portakal Çiçeği Karnavalı'na davet
Portakal Çiçeği Karnavalı'na davet
ADANA (AA) - Portakal Çiçeği Karnavalı fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı...

ADANA (AA) - Portakal Çiçeği Karnavalı fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı karnavala destek vermeleri için makamlarında ziyaret etti.

Bozkurt, ziyarette yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı'nın açılış ve kortej yürüyüşünün 4 Nisan'da gerçekleştirileceğini duyurdu.

 Büyük ilgi gören ve Adana'nın tanıtımına önemli katkı sağlayan karnavalın bu yıl 3'üncüsünün düzenleneceğini belirten Bozkurt,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün desteğini alarak, halkın sahiplendiği karnavalın daha etkili ve renkli geçmesini planladıklarını ifade etti.

Sözlü ise karnavalın daha önceki yıllarda son derece renkli ve güzel görüntülere sahne olduğunu, Bozkurt'un liderliğinde başlayan karnavalın Türkiye'de halkın sahip çıkıp hazırladığı ilk ve tek sokak karnavalı olma özelliğini koruduğunu aktardı.

Sanatsal, sportif ve daha bir çok konudaki aktivitelerle, Adanalılara ve dışarıdan gelen misafirlere güzel günler yaşatılacağına inandığını anlatan Sözlü, ''Hemşehrilerimizin karnavala bu yıl daha fazla sahip çıkacağından ve katılım göstereceğinden de şüphem yok'' şeklinde konuştu.

Festivalin önemli destekçilerinden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı da ziyaret eden Bozkurt, Seyhan Belediyesi'nin hatırı sayılır bir bütçeyle karnavala büyük bir destek verdiğini belirtti.

Karalar ise Adana'nın tarih, kültür ve gastronomisi olan bir kent olduğunu, bu anlamada kentin tanıtımı için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını kaydetti.