Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı
- Adana Garnizon Şehitliği'nde bayramlaşma töreni düzenlendi - Şehit oğlunun mezarını ziyaret eden anne Eroğlu: - "Her bayram geliyoruz. Evimiz burası, oğlumun evi. Ama oğlum küsmüş, bizi kabul etmiyor, kapısını açmıyor"

ADANA (AA) - Adana Valisi Mustafa Büyük, Ramazan Bayramı dolayısıyla Adana Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti.

Vali Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse,  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin ile şehitliğe yaptıkları ziyarette İl Müftüsü Arif Gökce dua etti, Kur'an-ı Kerim okundu.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Büyük ve beraberindekiler, yakınlarını teselli etti. Şehit yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen Büyük, ailelerle sohbet etti.

- "Burası oğlumun evi"

Şehitlikte kimi şehit ailelerinin ise acılarını ilk günkü gibi yaşadıkları görüldü. 

Tunceli'de 1995'te oğulları Yusuf Eroğlu'nu şehit veren anne Sultan ve baba Mehmet Eroğlu da çocuklarının mezarlarını ziyaret etti.

Ziyarette duygusal anlar yaşayan çift, gözyaşlarını tutamadı.

Anne Sultan Eroğlu, oğlunun şehit olmasının ardından bayram-düğün gibi duyguları yaşamadıklarını söyledi.

Eroğlu, şunları kaydetti:

"Her şeyimiz bitti bizim. Bayramımız yok, düğünümüz yok, hiçbir şeyimiz yok. Her zaman böyle üzüntülüyüz. Her zaman bu kara taşlara mahkum olduk. Hep böyle bayramlarımız. Her bayram böyle geçiyor. Gelip kara taşları görüyoruz. Seviyoruz, gidiyoruz. Başka bir şey yok. Her bayram geliyoruz. Evimiz burası, oğlumun evi. Ama oğlum küsmüş, bizi kabul etmiyor kapısını açmıyor. Böyle dışarıda bekliyoruz. Küsmüş bize, kuzum küsmüş. Hiç kimsesi yok gelip 'baba' deyip ziyaret edecek."