Refleks Gazetesi'nin "Lokomotif ödülleri"

Refleks Gazetesi'nin "Lokomotif ödülleri"
Refleks Gazetesi'nin "Lokomotif ödülleri"
ADANA (AA) - Adana'da bölgesel yayınlanan haftalık ekonomi gazetesi Refleks'in "Lokomotif Ödülleri" sahiplerini buldu.Gazetenin İmtiyaz Sahibi Esra...

ADANA (AA) - Adana'da bölgesel yayınlanan haftalık ekonomi gazetesi Refleks'in "Lokomotif Ödülleri" sahiplerini buldu.

Gazetenin İmtiyaz Sahibi Esra Özden, bir otelde düzenlenen ödül töreninde, başarıyı ve başarılı olanları alkışlamak için toplandıklarını belirtti.

Gazetelerinin Doğu Akdeniz Bölgesinde Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde 2008'den bu yana yayınlandığını ifade eden Özmen, üç yıldır alanında "lokomotif" olan kişi ve kuruluşları ödüllendirdiklerini belirtti.

Özmen, " Türkiye 'de üretimin ne kadar kıymetli olduğu yeterince bilinmiyor. Üretirseniz zenginsiniz, refah içinde yaşayabilirsiniz. Ülke katma değeri yüksek üretim yapabiliyorsa güçlü ülke olabiliyor. Zenginlik üretmekte, markada. O yüzden üretenlere herkesin minnet borcu var" diye konuştu.

Konuşmaların ardından yılın iş adamı ödülü Osman Nuri Oğuz'a, yılın iş kadını ödülü Meltem Aydın'a, yılın genç iş adamı ödülü Rafet Milli'ye, yılın genç iş kadını ödülü Gülümsün Adalı'ya, yılın profesyonel yöneticisi ödülü İsmail Başaran'a, yılın markası ödülü Ömer Bayram İnşaat AŞ'ye, yılın KOBİ'si ödülü SASU firmasına, yılın inovatif şirketi ödülü Royal Balık'a, yılın ihracatçı şirketi ödülü Sunar Grup'a, yılın en sosyal şirketi ödülü KSG Makine'ye, yılın iş dünyası sivil toplum kuruluşu ödülü Çukurova Genç İşadamları Derneği'ne verildi. Bölgesel iş birliğine katkı dalında da Çukurova Kalkınma Ajansı ödüle layık görüldü.

Törene Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, oda ve borsa başkanları ile davetliler katıldı.