Sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığı iddiası

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığı iddiası
Sağlık çalışanlarına şiddet uygulandığı iddiası
ADANA (AA) - Adana'da, 112 acil sağlık ekibinde görevli 3 personele fiziki ve sözlü şiddet uygulandığı öne sürüldü.Acil Tıp Teknisyenleri ve...

ADANA (AA) - Adana'da, 112 acil sağlık ekibinde görevli 3 personele fiziki ve sözlü şiddet uygulandığı öne sürüldü.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, dün Mithatpaşa Mahallesi'ndeki bir vakaya giden 1 nolu 112 acil sağlık ekibinin, hasta yakınlarının fiziki ve sözlü şiddetine maruz kaldığını belirtti.

Saldırı nedeniyle ekipte görevli doktor E.A.Ü'nün darp raporu aldığını, sağlık teknikeri Furkan Çankurt ile şoför İlhan Can'ın da sözlü tacize uğradıklarını ifade eden Yıldırım, Denizli Karakoluna suç duyurusunda bulunulduğunu, Sağlık Bakanlığı bünyesinde de " beyaz kod" bildirimi yapıldığını kaydetti.

Süleyman Yıldırım, açıklamada şunları ifade etti:

"Nöbetçi arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Arkadaşlarımızın genel durumları iyidir. Büyük bir fedakarlık, özveri ve gayretle çalışan 112 acil sağlık ekiplerimiz başkalarının hayatı için kendi hayatlarını riske ederken, bu şiddet olaylarını hak etmiyor. Dernek olarak bu saldırıyı kınıyor, faillerinin gerekli şekilde cezalandırılmasını arzu ediyoruz."