Şehir Tiyatroları Adana'da buluşuyor

Şehir Tiyatroları Adana'da buluşuyor
Şehir Tiyatroları Adana'da buluşuyor
ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nca düzenlenen "2. Şehir Tiyatroları Buluşması"nda Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden...

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nca düzenlenen "2. Şehir Tiyatroları Buluşması"nda Türkiye 'nin çeşitli il ve ilçelerinden 14 şehir tiyatrosu ekibi oyunlarını sahneleyecek.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün başlayacak ve 30 Ekime kadar devam edecek etkinliğin İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenecek 'Terzi' isimli oyunla başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden 14 şehir tiyatrosu ekibinin 12 gün boyunca oyunlarını Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu ile Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde sahneleyeceği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve Tiyatro Şube Müdürü İsmail Dikilitaş, amaçlarının şehir tiyatroları arasındaki bağları güçendirmek ve şehir tiyatrolarını daha iyi bir yere getirmek olduğunu dile getirerek, "Oyunları izlemek isteyen Adanalı sanatseverleri salonlarımızda konuk etmekten onur duyacağız." ifadelerine yer verildi.