Şehit Uzman Çavuş Çakar son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Çakar son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Çakar son yolculuğuna uğurlandı
- Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerce güvenlik güçlerine yönelik saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Ali Çakar'ın cenazesi Adana'da defnedildi - Şehidin ağabeyi Çakar: - "Biz dimdik ayaktayız. Kardeşim şehit oldu. Ne mutlu bize. Biz buradayız, gelsinler"

ADANA (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, teröristlerce güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda şehit düşen 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ali Çakar'ın cenazesi, Saimbeyli ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Çakar'ın naaşı, Adana Asker Hastanesi morgundan askeri helikopterle, Saimbeyli ilçesindeki Türk bayrağı asılı baba evine getirildi. 

Cenaze aracının arka kapısının açılmasıyla birlikte şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu gören yakınları gözyaşına hakim olamadı.

İki yıl önce uzman çavuşluktan ayrıldığı belirtilen şehidin ağabeyi Enver Çakar, "Biz dimdik ayaktayız. Kardeşim şehit oldu. Ne mutlu bize. Biz buradayız, gelsinler" dedi.

Helallik alınması ve okunan duanın ardından Çakar'ın cenazesi, törenin düzenleneceği Saimbeyli Stadyumu'na kortej eşliğinde getirildi. Bu arada kortejdeki vatandaşlar "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Alimize kıyan eller kırılsın", "Alimiz ölmedi ölmeyecek" şeklinde sloganlar attı.

Kent merkezinden ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş Türk bayraklarıyla şehidin cenaze namazına katıldı. Törendeki askeri ve sivil yetkililer de şehidin babası Bayram Çakar'a taziyelerini iletti.

Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı namazın ardından ilçe mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca dün güvenlik güçlerine düzenlenen iki ayrı saldırıda 2 asker şehit olmuş, 8 asker ve bir geçici köy korucusu yaralanmıştı.