Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Iğdır'da terör örgütü mensuplarınca yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan polis memurlarından İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt için memleketleri Adana'da resmi tören düzenlendi - Törende şehit yakınları Türk bayrağına sarılı tabutlara sarılarak gözyaşı döktü

ADANA (AA) - Iğdır'da terör örgütü mensuplarınca yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan 13 polisten İbrahim Derindere ve Yalçın Palıt için Adana'da resmi tören düzenlendi.

Adana Valiliği bahçesinde düzenlenen törene Adana Valisi Mustafa Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile şehitlerin yakınları katıldı.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, polis teşkilatı mensuplarının gerektiği anda vatanın bölünmez bütünlüğü için can vermeye yemin ederek bu göreve başladıklarını hatırlattı.

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu tür hainliklerin kendilerini yıldırmayacağını belirten Zeybek, "Son günlerde birlik ve beraberliğimize el uzatan şer odakları ve hainler çok iyi bilsinler ki asla buna ulaşamayacaklar. Bu vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizin ailesi, sizler artık onların bize emaneti olarak gönlümüzün en müstesna yerinde bulunuyorsunuz" diye konuştu.

Vali Mustafa Büyük, Tunceli'de aracı ile seyir halindeyken kızının yanında terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan başpolis Kadir Özkara'yı da toprağa vereceklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Vatanımızın, birlik ve beraberliğimizin korunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kahramanlıkları, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları yakıp bitirecek, birlik ve beraberliğimize ekilmek istenen fesat tohumlarını paramparça edecektir. Bugün tüm dünyaya bir kez daha kararlılık ve yüksek sesle haykırıyoruz ki, şehitlerimizin göğsünüzdeki imanla, rengini döktüğünüz kandan alan bayrağımızı onların emaneti olarak coşku ve gururla dalgalandıracağız. Hain saldırıların kardeşliğimize, milli birlik ve beraberliğimize, istikrarımıza zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Bölme ve parçalama gayretleri, beyhude çabalar ötesine gidemeyecek."

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Arif Gökçe, şehitler için dua okudu. Duanın ardından şehitlerin naaşı cenaze araçlarına bindirildi. Bu sırada bazı şehit yakınları, şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutlarına sarılarak gözyaşı döktü. Tören sırasında sokaktaki vatandaşların saygı duruşunda bulunmaları dikkati çekti.

Cenazeler, şehitlerin evlerinde helallik alındıktan sora defnedilecekleri Buruk Mezarlığı'na götürüldü.