Sendika binasına kumar operasyonu

Sendika binasına kumar operasyonu
Sendika binasına kumar operasyonu
- Adana'da polis kumar oynatıldığı iddia edilen Çukurova Eğlence Konaklama-İş Sendikası binasına ikinci kez operasyon düzenledi - Operasyonda aralarında sendika başkanının da bulunduğu 103 kişi hakkında işlem yapıldı

ADANA (AA) - Çukurova Eğlence Konaklama- İş Sendikası binasına ikinci kez düzenlenen kumar operasyonunda 103 kişi hakkında işlem yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 9 gün önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle baskın yaptığı merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki sendika binasına tekrar operasyon düzenledi. 

Operasyonda, tombala çekilişiyle kumar oynatılması için yer temin ettiği ileri sürülen sendika başkanı Çetin B'nin de aralarında bulunduğu 10 kişi hakkında adli işlem uygulandı, kumar oynadığı iddia edilen 93 kişiye de 208'er lira ceza verildi.

Daha önce Güven Parti İl Teşkilatı'nca kullanılan binaya kumar oynatıldığı iddiasıyla 46 kez operasyon düzenlenmiş, bir süre atıl kaldıktan sonra Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi Seyhan İlçe Başkanlığınca kullanılan binada kumar oynatılmaya devam edildiği gerekçesiyle de operasyonlar gerçekleştirilmişti.

- Operasyon anı kamerada

Sendika binasına yönelik operasyona ilişkin görüntülerde, polis ekipleri, demir kapısı kilitli binaya girmek için içeride bulunanlara kapıyı açmaları çağrısında bulunuyor. Bir süre sonra kapının açılmasıyla içeriye giren ekipler, binada arama yapıyor. Polisler, masalarda tombala kartları ve pulları ile çekiliş için kullanılan cihazlar ele geçiriyor. Parti il binası olarak kullanıldığı dönemde kumar malzemelerinin, borulardan suyla kanalizasyona ulaşmasını sağlayan düzeneği ortaya çıkaran ekipler, aynı yöntemin kullanılması ihtimaline karşı boruların geçtiği bodrum katta önlem alıyor.