Sendika binasına kumar operasyonu

Sendika binasına kumar operasyonu
Sendika binasına kumar operasyonu
- Adana'da kumar oynatıldığı iddia edilen Çukurova Eğlence Konaklama-İş Sendikası binasındaki 80 kişi hakkında işlem yapıldı

ADANA (AA) - Adana'da kumar oynatıldığı iddia edilen Çukurova Eğlence Konaklama- İş Sendikası'ndaki 80 kişi hakkında işlem yapıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Kayalıbağ Mahallesi Seyhan Caddesi'nde sendika binasına operasyon  düzenledi. Operasyona katılan polisler, binadakilerin kapıyı açmaması üzerine balyoz, levye ve koçbaşı yardımıyla demir kapıyı açmaya çalıştı. Bir süre sonra binadakiler tarafından açılan kapının arkasında 4 sürgü olduğu belirlendi.

Salona giren ekipler masalarda tombala kartları ile pulları buldu, klima ve duvar arasında kumar oynamada kullanılan bir cihaz ele geçirdi. Aramaya devam eden polis, baskın sırasında binadakilerin çeşitli tombala malzemeleri, makine ve topları bez bir torbayla binanın damından arka sokakta bulunan metruk binaya attığını belirledi. Polis, metruk binada ve çevresinde yaptığı aramada söz konusu malzemeleri buldu.

Ekipler, kumar oynadığı ileri sürülen 80 kişi hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yaptı. Sendika binasına daha önce de benzer operasyonlar düzenlendiği öğrenildi.