Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mbacke'den Vali Büyük'e ziyaret

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mbacke'den Vali Büyük'e ziyaret
Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mbacke'den Vali Büyük'e ziyaret
ADANA (AA) - Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (ÇUGİAD) davetlisi olarak Adana'ya gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke,...

ADANA (AA) - Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (ÇUGİAD) davetlisi olarak Adana'ya gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke, Vali Mustafa Büyük'ü makamında ziyaret etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Mustafa Büyük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Afrika ülkeleriyle ilişkileri geliştirmek istediklerini aktaran Büyük, şunları kaydetti:

"Eğitimden sağlığa, spordan tarıma, bir çok alanda işbirliği yapma imkan ve potansiyeli Adana'mızda var. Ziyaretiniz vesilesiyle vurgulamak istiyorum ki, her iki ülkenin işadamları arasındaki ekonomik ilişkiler, her iki ülkenin menfaatine olacaktır. Bizler, bu konuda elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye hazır ve kararlıyız."

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke ise iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek adına Adana'da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunduklarını belirtti.

İşadamlarıyla bir araya geldiklerini, yapılacak yatırım ve ticari ilişkileri analiz ettiklerini belirten Mbacke, " Türkiye ve Senegal arasındaki ekonomik işbirliğinin artmasını temenni ediyoruz. Adanalı işadamlarını ülkemizde görmek ve misafir emek istiyoruz" ifadelerini kullandı.