Seyyar kurban kesme ünitesi bayramda ücretsiz olacak

Seyyar kurban kesme ünitesi bayramda ücretsiz olacak
Seyyar kurban kesme ünitesi bayramda ücretsiz olacak
ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi'nin seyyar kurban kesme ünitesinin Kurban Bayramı dolayısıyla ücretsiz hizmet vereceği bildirildi.Büyükşehir...

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi'nin seyyar kurban kesme ünitesinin Kurban Bayramı dolayısıyla ücretsiz hizmet vereceği bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı yazılı açıklamada, kurbanların daha hijyenik ortamlarda kesilmesi için belediye hizmetini Adanalıların ayağına götüreceklerini belirtti.

Bu yıl Kurban Bayramı'nda mevcut  kurban kesim alanlarının yanı sıra ilk defa seyyar kurban kesim üniteleri ile vatandaşa hizmet sunulacaklarını ifade eden Sözlü, şunları kaydetti:

"Adanalılar, Büyükşehir Belediyesi'nden ilk defa böyle bir hizmet alacak. Hemşehrilerimize hizmet noktasında sınır tanımadığımızı ve tanımayacağımızı defalarca dile getirmiştik. Kurban Bayramı'nda, Adanalının hizmetine sunacağımız bu seyyar kurban üniteleri, hizmeti vatandaşımızın ayağına götürme anlayışımızın ürünüdür. Böyle bir hizmeti hemşehrilerimize sunmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı da 5 ünitenin bayramın son gününe kadar ücretsiz hizmet vereceğini aktardı.