Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı
Şırnak'taki terör saldırısı
- Şehit polis memuru Hilmi Bardakçı'nın cenazesi, Adana'da toprağa verildi

ADANA (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde, teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan polis memuru Hilmi Bardakçı'nın cenazesi, Adana'da toprağa verildi. 

Uçakla Adana'ya getirilen Halil Bardakçı'nın (41) cenazesi, Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Burada ailesi ve yakınlarının gözyaşlarıyla karşıladığı cenaze, daha sonra Buruk Mezarlığı'na taşındı.

Ayakta durmakta zorlanan şehidin eşi Havva Bardakçı, "Ağlamayacağım, kimseyi sevindirmeyeceğim" dedi. Bardakçı'nın yanındaki kadın emniyet amiri de "Aslanım, işte böyle olacağız biz. Şehit ailesiyiz" diyerek, acılı eşi teskin etmeye çalıştı.

Şehidin kardeşi Hürü Bardakçı da "Şehit oldu benim ağabeyim, melekler karşılıyor onu. Saf saf melekler var burada. Dua edin, ağlamayın. Onları güldürmeyeceğiz, onları sevindirmeyeceğiz" dedi.

Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Arif Gökçe, dua okudu. Gökçe, Kur'an'da Allah'ın, "Allah yolunda öldürülenleri Allah kendi rızkıyla rızıklandırır" buyurduğunu belirterek, Bardakçı'nın da bu rızka, ilahi nimete ulaştığını söyledi.

Sıradağların eteklerinde yatan nice şehit bulunduğunu ifade eden Gökçe, "Yüce ormanlardan seyreltilen ağaçlar, ormana zarar vermez. Bilakis onun güçlenmesine, kuvvetlenmesine, gürleşmesine sebep olur. İslamın yolundan ve izinden gidenler olarak biz bu vatanı korumaya ant içtik. Son nefesimize, son ana kadar, çoluk çocuk, büyük küçük, genç ihtiyar hepimiz bu vatanın yoluna başımızı vermeye hazırız" diye konuştu.

Evli ve 2 çocuk babası şehidin naaşı, kılınan cenaze namazının ardından mezarlıktaki şehitlikte toprağa verildi.

Törene Bardakçı'nın ailesi ve yakınları, Vali Mustafa Büyük, AK Parti Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar katıldı.