Sokak hayvanları eylem planı toplantısı yapıldı

Sokak hayvanları eylem planı toplantısı yapıldı
Sokak hayvanları eylem planı toplantısı yapıldı
ADANA (AA) - Adana sokak hayvanları eylem planı toplantısı, sivil toplum kuruluşu ve Çukurova Belediyesi'nin temsilcilerinin katılımı ile...

ADANA (AA) - Adana sokak hayvanları eylem planı toplantısı, sivil toplum kuruluşu ve Çukurova Belediyesi'nin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği'nden (KİHAYKO) yapılan açıklamaya göre, Kalkınma Bakanlığı, Çukurova Kalkınma Ajansı, Çukurova Belediyesi, Kimsesiz Hayvanları ve KİHAYKO, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği'nin (DOHAYKO) yer aldığı ve destek verdiği çalışmalar ile Adana'da ki sahipsiz sokak hayvanları sorununa kalıcı çözümler sunma amaçlandı.

Toplantıda Hayvan Hakları Yasası, ilgili personelin özlük hakları, yetkilendirme ve prosedür sorunları, barınaklar ve toplama noktaları, besleme, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, toplumun bilinçlendirilmesi, farkındalık çalışmaları gibi konular ele alındı.

KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım toplantıda yaptığı açıklamada, kentteki sokak hayvanları sorunlarına yönelik çalışmalar ve önümüzdeki dönem oluşturulacak projeler ile bunlar için işbirliği içerisinde çalışma konusunda ortak mutabakat sağlandığını bildirdi.