Son kızını da kaybetmek istemiyor

Son kızını da kaybetmek istemiyor
Son kızını da kaybetmek istemiyor
- Adana'nın Ceyhan ilçesinde, 3 çocuğunu doğuştan talasemi nedeniyle kaybeden baba Hüseyin Atabey, aynı hastalığa yakalanan son çocuğu Berivan için yardım bekliyor - Atabey: "Çok şükür Berivan yaşıyor ama ilik nakli yapılmazsa kızımı kaybetmenin korkusu var"

ADANA (AA) - Adana'nın Ceyhan ilçesinde, 3 çocuğu doğuştan "Akdeniz anemisi" olarak bilinen talasemi nedeniyle ölen baba Hüseyin Atabey, doğuştan aynı hastalığa yakalanan son çocuğu Berivan'ı da kaybetmek istemiyor.

Hüseyin Atabey, Şahin Özbilen Mahallesi'ndeki evinde yaptığı açıklamada, 1998'de ikiz olan çocuklarının, 1999'da ise bir çocuğunun talasemi hastalığı nedeniyle öldüğünü söyledi.

Atabey, 2004 yılında dünyaya gelen dördüncü çocuğu Berivan'ın da doğuştan aynı hastalığı bulunduğunu, kızını yaşatmak için yıllarca mücadele verdiğini anlattı.

Diğer çocukları için de benzer mücadeleyi verdiğini ifade eden Atabey, şöyle konuştu:

"Tedavileri için elimden geleni yapsam da çocuklarımı kaybetmeyi önleyemedim. Berivan'ın da hastalığı aynı ve 11 yıldır onun için mücadele verdim. Kızımı yaşatmak için gereken sağlık kurumlarına başvurdum. Çok şükür Berivan yaşıyor ama ilik nakli yapılmazsa kızımı kaybetmenin korkusu var. Kızıma 20 günde bir 2 ünite kan veriliyor. Kan verilmediği takdirde kızım halsizleşip bayılıyor. Kızımıza gözümüz gibi bakıyoruz."

Berivan ise anne ve babasından ayrılmamak istemediğini belirtti.

Anne Fatma Atabey ise kızı Berivan'ı kaybetmek istemediğini, her gün kızı için dua ettiğini söyledi.