Sosyal Bilimler Lisesi'nden Başsavcı Yeldan'a teşekkür plaketi

Sosyal Bilimler Lisesi'nden Başsavcı Yeldan'a teşekkür plaketi
Sosyal Bilimler Lisesi'nden Başsavcı Yeldan'a teşekkür plaketi
ADANA (AA) - Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenleri, okula verdiği destek ve katkılardan dolayı Adana Cumhuriyet...

ADANA (AA) - Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenleri, okula verdiği destek ve katkılardan dolayı Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'a teşekkür plaketi verdi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı  Medya İletişim Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi arasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) Projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Hukuk ağırlıklı eğitim veren okuldan mezun öğrencilerin meslek edinmelerinde ve tercihlerinde Adana Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet savcılarından fikir sahibi olmalarının sağlanmasının amaçlandığı protokol kapsamında düzenlenen etkinlikte Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan öğrencilerle bir araya gelmişti.

Etkinliğin ardından Okul Müdürü Hüseyin Avni Güllü ve öğretmenlerden oluşan bir heyet, Yeldan'a iadeiziyarette bulunup katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Başsavcı Ali Yeldan, öğretmenlere gösterdiği nezaketten dolayı teşekkür ederek adliye kapılarının sonuna kadar öğrencilere açık olduğunu belirtti.

Protokolün hem hukuk camiasına hem de öğrencilere büyük katkısının olacağına inandığını bildiren Yeldan, şunları kaydetti:

"İşbirliği protokolü çerçevesinde etkinliklerimiz sürüyor. Bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz işbirliği ile haklarında adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlülüğü verilen kişiler tarafından, yaz tatilinde okulun fiziki altyapısının iyileştirilmesi ve bakım-onarım işlemlerinin yapılmasını sağlayacağız. Ayrıca hayatlarının her alanında karşılaşabilecekleri tüketici sorunlarının çözümünü yerinde görmeleri için tüketici mahkemelerini yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere gezdirmeyi planlıyoruz. Bunlarla birlikte başsavcı vekillerimiz, savcılarımız öğrenciler ile bir araya gelerek tecrübelerini paylaşacak, mesleki deneyimlerini aktararak yol gösterecek."

Okul Müdürü Hüseyin Avni Güllü de öğrenciler için bu protokolün çok verimli olduğunu vurguladı.