"Süper katibe" başarı belgesi

"Süper katibe" başarı belgesi
"Süper katibe" başarı belgesi
- Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, zabıt katibi Perihan Duru'yu, verimli ve özverili çalışmasından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirdi

ADANA (AA) - Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Bürosu'nda görev yapan ve kurumda "süper katip" olarak anılan zabıt katibi Perihan Duru'ya, verimli ve özverili çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.

Adana Adliyesi Medya İletişim Bürosu'nun yazılı açıklamasına göre, Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Osman Tezcan, birlikte çalıştığı zabıt katibi Perihan Duru'nun, çalışmalarından dolayı ödüllendirilmesini talep etti.

İncelemede, 8 Eylül -22 Aralık 2014'te Duru'nun, görev yaptığı savcısının karara bağladığı bin 175 dosyaya ait müzekkere, yazışma, eksik dosyaların kontrolü, tutuklu dosyalarının takibi gibi işlemleri gerçekleştirdiği, ayrıca mesai bitmesine rağmen saat 20.00-21.00'e kadar dosya üzerinde çalıştığı, iş yoğunluğunu azaltmak için hafta sonları gönüllü mesaiye gelip, görevini sürdürdüğü tespit edildi.

Bu bilgiler doğrultusunda Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, verimli ve özverili çalışmaları nedeniyle Duru'ya, başarı belgesi verilmesini kararlaştırdı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Duru'ya belge verilmesi töreninde, yoğun iş temposunun yaşandığı adliyede, adalet hizmetini sunmak için tüm çalışanların fedakarlık gösterdiğini belirtti.

Personelin çalışma ve gayretlerini takip ettiklerini vurgulayan Yeldan, şunları kaydetti:

"Mesleğinde fedakar ve gayretli çalışmalarını esirgemeyen, işini severek yapan değerli personelimiz Perihan Duru'ya teşekkür ediyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. Kurumumuza güç katan, adalete hizmet veren, hizmetlerin sunulmasında tüm gayretini sarf eden tüm çalışma arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Komisyonumuz, bu şekilde çalışkan, başarılı ve gayretli arkadaşlarımızı tespit ettiği sürece bu uygulama devam edecek."

Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya da zabıt katipliğinin zor bir görev olduğunu belirterek, Duru'yu tebrik etti.

Duru ise yaklaşık 12 yıldır Adana Adliyesi'nde görev yaptığını belirterek, duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Adaletin gecikmemesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması, işlerinin bir an önce son bulması için hiçbir zorlama, baskı olmadan kendi isteğimle savcımla geç saatlere kadar, hafta sonunda da çalıştık. Kızım, sürekli eve geç gittiğim için telefonla arayıp, 'Anne, ne olur bari bugün erken gel' diye birçok kez sitem etti. Ben çalışmayı çok seviyorum. İşimi sahiplenerek ve benimseyerek görev yapıyorum. Emeğin bilinmesi, bilindiğini hissetmek çok güzel. Tüm arkadaşlarımızla özverili çalışmaya devam edeceğiz."

Konuşmaların ardından başarı belgesi verilen Duru'ya, kent ve adliye sembollerinin bulunduğu duvar saati ile altın hediye edildi.