Taksisinde bulduğu para dolu cüzdanı müşterisine götürdü

Taksisinde bulduğu para dolu cüzdanı müşterisine götürdü
Taksisinde bulduğu para dolu cüzdanı müşterisine götürdü
- Adana'da havalimanından aldığı müşteriyi Mersin'e bırakıp dönen taksici, aracını temizlerken bulduğu içinde 73 bin 500 dinar ve 600 dolar olan cüzdanı, sahibine ulaştırdı

ADANA (AA) - Adana Havalimanı'ndaki durakta çalışan taksici, Mersin'e bıraktığı müşterinin araçta düşürdüğü içinde 73 bin 500 dinar ve 600 dolar bulunan cüzdanı sahibine teslim etti.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (ESOB) yapılan açıklamaya göre, 77 yaşındaki taksici Recai Dayan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen Zerin Doğan ve eşini Mersin'e götürdü.

Havalimanına döndüğünde aracını temizlerken arka koltukta, içinde çok miktarda döviz, kredi kartı ve kimlik olan cüzdan bulan Dayan, durağın kooperatif başkanı Umut Baykan'a durumu anlattı.

Dayan ve Başkan, kredi kartının ait olduğu bankaya giderek, Zerin Doğan'ın cep telefonuna ulaştı. Bu kişiyle irtibat kuran Recai Dayan, içinde 73 bin 500 dinar ve 600 doları bulunan cüzdanı, Mersin'e götürüp sahibine teslim etti.

ESOB Başkanı Kazım Barışık'ın, cüzdanı sahibine ulaştıran Recai Dayan'a davranışından dolayı teşekkür ettiği belirtildi.