Tavuk kümesinin altına yakıt tankı gizlenmiş

Tavuk kümesinin altına yakıt tankı gizlenmiş
Tavuk kümesinin altına yakıt tankı gizlenmiş
- Adana'da, kümesin altındaki 6 bin litre kapasiteli tankta, akaryakıt olarak kullanılan 2 bin 800 litre kaçak bitkisel yağ ele geçirildi

ADANA (AA) - Adana'da bir firmanın bahçesinde arama yapan Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, tavuk kümesinin altına yerleştirilmiş 6 bin litre kapasiteli tankın içerisinde, akaryakıt olarak kullanılan 2 bin 800 litre kaçak bitkisel yağ ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, "Alo 136" çağrı merkezine gelen ihbar üzerine Seyhan ilçesinde faaliyet gösteren bir nakliyat firmasını takibe aldı.

Teknik ve fiziki takibin ardından firmaya operasyon düzenleyen ekipler,  yerinin banyo bölümünde akaryakıt ikmalinde kullanılan, elektrikle çalışan boru ve tabanca bağlantılı sayaçlı pompa buldu.

Detaylı incelemede, pompaya bağlı borunun, iş yeri arka bahçesinde bulunan ve içerisinde 4 tavuk bulunan kümese ulaştığı tespit edildi. Kümesin tabanında kapak olduğu fark eden ekipler, 6 bin litre kapasiteli metal tankı buldu.

Ekipler, tankın içindeki akaryakıt olarak kullanılan 2 bin 800 litre bitkisel yağa ve düzeneklere el koydu.

Gümrüklenmiş değeri 14 bin 139 lira  olduğu belirtilen bitkisel yağ, Adana Defterdarlığına teslim edildi.

Firma sahibi E.A. ve firmayı vekaleten yöneten S.A ile F.A hakkında, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet etmekten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.