Tek amacı oğlunu okutabilmek

Tek amacı oğlunu okutabilmek
Tek amacı oğlunu okutabilmek
- Adana'da eşinden boşanan kadın, çöpten topladığı plastiklerden kazandığı parayla oğluna bakmaya çalışıyor - Anne Feride Karataş: - "Oğlum, içinde bulunduğumuz yokluğa rağmen sınıfını yüksek notlarla geçti. İyi bir şekilde yetişmesi için her türlü zorluğa katlanıp onun okumasını sağlamaya çalışıyorum"

ADANA (AA) - Eşinden 10 yıl önce boşanan 46 yaşındaki Feride Karataş, oğlunu okutabilmek için çöpten plastik toplayıp satıyor.

Feride Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evliliğinden dünyaya gelen biri kız  iki çocuğuna tek başına baktığını, gündelik işlerde çalışıp kızını evlendirdiğini, 10 yaşındaki Yiğitcan Ağıran ile yaşamını sürdürmeye çalıştığını söyledi.

Merkez Yüreğir ilçesinde kiralık evde oğluyla kalan Karataş, geçimlerini sağlayabilmek için evlere temizliğe gittiğini ve çöplerden plastik topladığını belirtti.

Oğlunu okutup en iyi şekilde yetişmesini sağlamak için çaba harcadığını vurgulayan Karataş, "Oğlum, içinde bulunduğumuz yokluğa rağmen sınıfını yüksek notlarla geçti. İyi bir şekilde yetişmesi için her türlü zorluğa katlanıp onun okumasını sağlamaya çalışıyorum" diye konuştu.

Karataş, kimsenin sokağa çıkmadığı sıcak havada çöpleri karıştırarak plastik aradığını ifade eden Karataş, biriktirdiklerini satıp ayda ancak 250 lira kazanabildiğini belirtti.

Kazandığının geçinmelerine yetmediğine dikkati çeken Karataş, "Yaklaşık iki aylık ev kirası olan 300 lira ile bin 500 lira tutarındaki elektrik ve su borcumuzu ödeyemiyorum. Oğlumun okul servis ücretinin de bir kısmını da ödeyemedim. Hayırseverlerden ve devlet yöneticilerimizden bize el uzatmalarını bekliyorum" diye konuştu.

Yiğitcan Ağıran da annesinin, kendisini okutabilmek için çeşitli zorluklara katlandığının bilincinde olduğunu belirterek, sınıfını teşekkürle geçtiğini anlattı.

Yiğitcan, eğitimini tamamlayıp polis olmak istediğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Kız

  ,

  Kiralık

  ,

  Okul

  ,

  elektrik

  ,

  lira

  ,

  plastik

  ,

  sıcak