(TEST) 1 Kasım Genel Seçimi

(TEST) 1 Kasım Genel Seçimi
(TEST) 1 Kasım Genel Seçimi
- HHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: "Adana'da ilk iki sıra adayımız, Kemal Zeybek ve Hayati Tekin seçilmeyi garantiledi. Mevcut duruma göre, XX Parti 6 ve PHP ise 1 milletvekili çıkarıyor"

ADANA (AA) - HHP Genel Başkan Yardımcısı Halil Koç, Adana'da sandıkların yüzde 70'inin açıldığını belirterek, buna göre XX Parti 6, HHP 2 ve PHP'nin 1 milletvekilliği kazandığını söyledi.

Koç, il binasında yaptığı açıklamada, oy sayım işleminin sürdüğünü ancak mevcut duruma göre partisinin ikinci konumda olduğunu belirterek, "Adana genelinde, sakin bir seçim geçirilmektedir. Küçük çaplı tartışmalar dışında, herhangi bir asayiş olayının yaşanmaması sevindiricidir. Seçim öncesi, teşkilatlarımız çok çalıştı. Çalışmamızın karşılığı bu değildi. Umarım, sandıkların tamamı açıldığında, sonuçlar partimizin lehine değişir" diye konuştu.

Adana'dan aday gösterilen birinci sıra adayı Kemalettin Zeybekçi ve ikinci sıra adayı Hayrettin Tek'in seçilmeyi garantilediğini vurgulayan Koç, mevcut duruma göre X X Parti'nin 6 ve PHP'nin ise 1 milletvekilliği kazandığını aktardı.