TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:
- "Bir an önce ülkemizin belirsizlikten kurtulmasını ve Türkiye'nin ana gündem olarak ekonomiye dönmesini istiyoruz"

ADANA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türkiye'nin belirsizliklerden kurtularak ana gündemi olarak ekonomiye dönmesini istediklerini bildirdi.

Bilgiç, yazılı açıklamasında, 7 Haziran seçimlerinin ardından hükümet kurulamamasından dolayı sıkıntıların yaşandığını belirterek, dünya genelinde ekonomilerde sıkıntılar yaşandığını ancak Türk ekonomisindeki belirsizliklerin artarak devam ettiğini savundu.

Bunun üzerine terörün de eklenerek Türkiye'de bir kargaşa ortamı oluşturduğunu aktaran Bilgiç, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin bu ortamdan bir an önce kurtulması lazım. Bir an önce ülkemizin belirsizlikten kurtulmasını ve Türkiye'nin ana gündem olarak ekonomiye dönmesini istiyoruz. Ülkemiz bir ateş çemberi içerisinde. Etrafımızdaki ülkeler sıkıntılı. Terör belası da eklendiğinde ortaya kötü bir tablo çıkıyor. Gün geçmiyor ki her şehre bir şehit asker, polis cenazesi gitmesin. 2015 yılı seçim yılı olarak geçti. Bu yılı ben Türkiye'nin kayıp yılı olarak görüyorum. Kasımda yapılacak seçim inşallah Türkiye'nin önünü açar. Hem terör belasından hem de ekonomik dengelerin bozulmasından kurtarır. Terör, millet olarak bizi germeye başladı."

Bilgiç, belirsizliklerden kurtulmak için Türkiye'yi huzurlu bir ortama taşımak gerektiğini vurguladı.