Toroslar EDAŞ'ta trafo yenileme çalışmaları

Toroslar EDAŞ'ta trafo yenileme çalışmaları
Toroslar EDAŞ'ta trafo yenileme çalışmaları
ADANA (AA) - Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), trafoların bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.Firmadan yapılan yazılı açıklamaya göre,...

ADANA (AA) - Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), trafoların bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Firmadan yapılan yazılı açıklamaya göre, sorumluluk bölgesi içindeki Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis'te trafolarda yaz boyunca yatırım çalışmaları yapıldı.

Firma, hizmet sahası içinde bulunan indirici merkezlerdeki trafoların 2015 yılı içinde bakımının tamamlanabilmesi amacıyla gerçekleştirdiği ihaleyi sonuçlandırdı. Ekspertiz çalışmaları sonrası indirici trafoların bakıma ihtiyacı olan ekipmanları belirlendi. Kış aylarında trafolardan kaynaklı enerji kesintilerinin önlenebilmesi amacıyla yapılan trafo bakımları tamamlandı.

Bu yılın ağustos ayı başından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve aşırı tüketim nedeniyle 72 trafoda güç yükseltimi işlemini tamamlayan firma, toplamda 227 adet trafoyu yeniledi. Kış aylarının da sıkıntısız geçirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren firma, 69 trafoda daha güç yükseltimi yapacak.