Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı

Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı
Tunceli'deki polis merkezine silahlı saldırı
- Şehit polis memuru Murat Savaş Kale'nin cenazesi Adana'da toprağa verildi

ADANA  (AA) - Tunceli'deki polis merkezine terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Murat Savaş Kale'nin cenazesi, Adana'da defnedildi.

Şehit Kale'nin cenazesi, Elazığ'da düzenlenen törenin ardından uçakla ailesinin yaşadığı Adana'ya getirildi.

Adana Havalimanı'ndan alınan cenaze ilk olarak baba evine götürüldü. Cenaze aracı, evin bulunduğu merkez Seyhan ilçesi Pınar Mahallesi'ndeki sokağa girdiğinde şehidin yakınları, meslektaşları ve mahalle sakinleri gözyaşı döktü. 

Şehidin yürüme güçlüğü çeken emekli polis olan babası Beşir Kale, koltuk değnekleriyle oğlunun cenazesinin bulunduğu araca yaklaşmaya çalıştı. Şehidin annesi Makbule ve eşi Belgin Kale'yi ise polisler ve yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehidin bir ay önce dünyaya gelen oğlu Yusuf Nihat Kale ile  kadın polisler ilgilendi.

Kale'nin baba evinin bulunduğu sokaktaki evlerin birçoğuna da Türk bayrağı asıldığı görüldü.

Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Şehitliği'ne defnedildi.

Baba Beşir Kale, defin sırasında Adana Valisi Mustafa Büyük'e, "Vatan, millet sağ olsun. Bu hainlere fırsat vermeyin. Oğlum şehitlik mertebesine ulaştı mı bilmiyorum ama Allah onu şehitlik mertebesine ulaştırsın" dedi.

Törene şehidin ailesi, bazı Adana milletvekilleri, emniyet ve askeri personel,  siyasi parti il temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.