Türk polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
- Adana Cumhuriyet Başsavcısı Yeldan, Adliyede görev yapan polislerle bir araya geldi

ADANA (AA) - Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 170'inci yıl dönümü nedeniyle, Adana Adliyesi'nde görev yapan polislerin gününü kutladı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Toplantı Salonunda düzenlenen etkinlikte, Cumhuriyet Başsavcısı Yeldan, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Büro Amirliği'ne bağlı adliye polis biriminde görev yapan polisleri ağırladı.

Yeldan, polisliğin zor olduğu kadar onurlu bir meslek olduğunu belirtti.

Polisin ülkenin her yerinde huzur ve güvenliği sağlayıp adaletin gerçekleşmesinde çok önemli katkı sunduğunu ifade eden Yeldan, şunları söyledi:

"O açıdan polis teşkilatımız milletimizin göz bebeğidir. Ne kadar fedakarlıklarla bu hizmetlerin yürütüldüğünü biliyoruz. Hepimiz kanunların verdiği görevleri yerine getiriyoruz. Bunları yapmaktan da hiçbir zaman geri durmayacağız. Bunlar hem yasal hem de millete olan sorumluluklarımızdır. Bizim istediğimiz görevimizi noksansız, hatasız yapmanız, ne kendimize ne teşkilatımıza bir leke getirmemenizdir.''

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Amiri İsa Arslantaş da Başsavcı Yeldan'ın polislere karşı gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek, ''Polis teşkilatımızın 170'inci kuruluş yıldönümünde bizi onurlandırdığınız için arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.