Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü
ADANA (AA) - Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü, Adana'da düzenlenen törenle kutlandı.Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk...

ADANA (AA) - Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü, Adana'da düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek burada yaptığı konuşmada, Türk Polis Teşkilatı'nın 170 yıllık birikimiyle dünyada da en başarılı güvenlik teşkilatlarından biri olduğunu söyledi.

Mesai arkadaşlarının ve meslektaşlarının gününü kutlayan Zeybek, şunları kaydetti: "Amacımız toplumun tüm katmanlarıyla iletişim kanallarını açık tutarak her yeri güvenli kılmak huzur ve asayişi kesintisiz sağlamaktır. Bu amaca yönelik bütün personelimiz gece gündüz demeden fedakarca görevlerini ifa etmektedir. Devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, emeklilerimiz, gazilerimiz ve bütün meslektaşlarımızın gününü kutluyorum."

Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve çok sayıda polis ile yakınları katıldı.