Türkiye Basketbol 2. Ligi

Türkiye Basketbol 2. Ligi
Türkiye Basketbol 2. Ligi
- Play-off çeyrek final serisinde elenen Adanaspor'un başkanı Dura: "Oyuncularıma ve teknik heyetimize Adana'ya bu heyecanı yaşattıkları için çok teşekkür ederim"

ADANA (AA) - Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi (TB2L) play-off çeyrek final serisinde Sinpaş Denizli Basket'e elenen Adanaspor'un Başkanı Tevriz Dura, oyuncularına ve teknik heyete, kente bu heyecanı yaşattıkları için teşekkür etti.

Dura, yaptığı yazılı açıklamada,  sezon başından son maça kadar birinci lige çıkma umutlarını hiç kaybetmediklerini belirtti.

Şanssız şekilde Denizli temsilcisine elendiklerini bildiren Dura, şunları kaydetti:

"Bize verilen sözler tutulmadı. Şahsım olarak uçan kuşa borcum var. Şov yapmadım, evimi satıyorum. Yabancı oyuncuları evlerine gönderecek  para bile bulamadım. Oysa çok küçük ücretlerle bu takım birinci lige çıkardı. Maça gelen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü 'Turbeyler Taraftar Grubu' ve Adanalı değerli basketbolseverlere yolluyorum. İnanılmaz destek verdiler. Oyuncularıma ve teknik heyetimize Adana'ya bu heyecanı yaşattıkları için çok teşekkür ederim."

Dura, kulübe maddi destek talebinde bulunarak "Şehrin büyükleri bari bu çocukların maaşlarını ödesinler. Son defa sesleniyorum. Bari şimdi görevlerini yapsınlar. Şov falan yapmıyorum, her zaman sözümde durdum. Son maaşlarda tıkandım. 1970'ten bu yana baba mesleği olan kebap işletmemi devretmeye karar verdim" ifadelerini kullandı.