Türkiye Kamu-Sen üyelerinin maaş zammı protestosu

Türkiye Kamu-Sen üyelerinin maaş zammı protestosu
Türkiye Kamu-Sen üyelerinin maaş zammı protestosu
- Adana'da Türkiye Kamu-Sen üyesi bir grup, memur maaşlarını yapılan zammı protesto etmek amacıyla maaş bordrosu yaktı

ADANA (AA) -  Türkiye Kamu -Sen Adana Şubesi üyeleri, memur maaşlarına yapılan zam oranını, maaş bordrolarını yakarak protesto etti.

İl Temsilcisi Ayhan Arabacı, İnönü Parkı'nda yaptığı basın açıklamasında, 2014 yılının memurlar ve emekliler için kara bir yıl olduğunu savundu.

Memurların kaybedecek bir tek günü bile olmadığını ifade eden Arabacı, şunları söyledi:

''2013 Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşme, memurlar ve emekliler adına adeta bir 'Sevr Antlaşması' olmuştur. Kamu çalışanlarına 2014 yılı için verilen 123 lira dikkate alındığında, bir memur ailesi geçtiğimiz yılı 280 lira zararla kapattı. Yaşanan bu erime ortalama olarak maaşlara yüzde 12,56'ya denk geliyor. İşte biz bu yüzden yüzde 12 ek zam istiyoruz.  2015 yılının yeni bir toplu sözleşme sürecine sahne olacağı düşünüldüğünde memurlarımızın bugünkü kayıplarının ve ellerinden uçup giden 730 günün hesabını yaparak sendikal taraflarını belirlemeleri, hayati derecede önem kazanmıştır. Memurlarımızın artık kaybedecek, heba edecek bir tek günü bile kalmamıştır. Biz yüzde 12'lik zam talebimizi sonuna kadar dile getireceğiz."

Açıklamanın ardından maaş bordrolarını yakan grup, daha sonra dağıldı.