"Türkiye Teknoloji Buluşmaları" Adana'da yapıldı

"Türkiye Teknoloji Buluşmaları" Adana'da yapıldı
"Türkiye Teknoloji Buluşmaları" Adana'da yapıldı
- ATO Başkanı Menevşe: - "e-ticaret işletmeler için gerçekten önemli bir fırsat, yeni bir pazar ve pazarlama alanıdır. Bu olanak iyi değerlendirilmelidir. Ticaretin geleceği teknolojidedir" - EticaretSEM kurucusu Özdemir: - "Sınırlarımızı aşan yerlere ulaşabilmenin en kolay yöntemi elektronik ticarettir"

ADANA (AA) - " Türkiye Teknoloji Buluşmaları" Türk  Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve EticaretSEM işbirliğinde, Turkcell ana sponsorluğunda Adana'da gerçekleştirildi.

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atiila Menevşe, kentteki bir otelde, gazeteci ve televizyon programcısı Metin Uca moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Adana'nın tarih boyunca önemli yerleşim ve ticaret merkezi olduğunu söyledi.

Tarım, tekstil, gıda, makine, kimya, mobilya gibi sektörlerde Adana'nın, Türkiye'nin lider kenti olduğunu ifade eden Menevşe, "Yakın gelecekte enerji ve petro kimyada da dünyanın en önemli merkezlerinden olacaktır" diye konuştu.

Menevşe, işletmelerin inovatif, sürdürülebilir, dinamik, bilgi ve teknoloji tabanlı bir anlayışa geçmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"e-ticaret, dünyada ve Türkiye'de hızla gelişmekte ve geleneksel satış ve pazarlama usullerinin yerini almaktadır. Değişen tüketici talep ve davranışlarıyla teknolojinin buluşmasının bir sonucu olan e-ticaret, işletmeler için yepyeni ve sınırları çok geniş bir ticaret alanı sunmaktadır. Her geçen gün e-ticaretin geleneksel satış ve pazarlama yöntemlerine oranla artış kaydettiği istatistiksel olarak gösterilmektedir. e-ticaret işletmeler için gerçekten önemli bir fırsat, yeni bir pazar ve pazarlama alanıdır. Bu olanak iyi değerlendirilmelidir. Ticaretin geleceği teknolojidedir." 

- "e-ticaretle günün 24 saati para kazanabiliyorsunuz"

EticaretSEM kurucusu Merter Özdemir ise e-ticat sayesinde dünyanın dört bir yanına ürün satılabildiğini, bu sayede sınırların kalktığını dile getirdi.

e-ticaretin önemini anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Sınırlarımızı aşan yerlere ulaşabilmenin en kolay yöntemi elektronik ticarettir. Bir sokakta açtığınız mağazadaki ürünü başka bir ildeki insana satma imkanınız çok azdır ama e-ticaret sitesi üzerinden tüm illere satabilirsiniz. Ayrıca bu sistemle günün 24 saati para kazanabiliyorsunuz. Sabah dükkanınızı açtığınızda bir bakıyorsunuz ki bankanızda paranız var."

Etkinliğe sanayi ve ticaret odası temsilcileri, çok sayıda firma yetkilisi ve davetliler katıldı.