Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu

Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu
Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu
- İSO'nun "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde Adana'dan 9 firma yer aldı - AOSB Başkanı Sütcü: "Adanalı sanayiciler olarak daha fazlasını yapabilecek güce sahibiz. İnanıyorum ki bu sayı gelecek yıllarda artacak"

ADANA (AA) -  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan " Türkiye 'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine Adana'dan 9 şirket yer aldı.

Adana Hacı Sabacı Organize Sanayi Bölgesi'nden (AOSB) yapılan yazılı açıklamaya göre, listede yer alan firmaların 8'i AOSB'de bulunuyor. İSO'nun daha önce açıkladığı birinci 500'de ise AOSB'den 6 firma yer almıştı.

Listede Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 9, Tat Nişasta İnşaat San. ve Tic. A.Ş. 32, Meltem Kimya ve Tekstil San. İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. 129, Oğuz Gıda San. ve Tic. A.Ş. 133, Sepaş Plastik Kimya İnşaat Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. 143, Zahit Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 193, Kimteks Tekstil İnşaat Tic. ve San. A.Ş. 303, Bakırlar İplik San. ve Tic. Ltd. Şti. ise 310. sırada yer aldı. İkinci 500'de AOSB dışında ise Adana firması Kıvanç Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 83. sıraya yerleşti.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, ilk 500'de ve ikinci 500'de yer alan tüm firmaları kutlayarak, "Başta AOSB'mizde faaliyet gösteren firmalar olmak üzere hepsi ayrı ayrı gururumuz oldu. Kendilerini kutluyorum. Ancak, biz Adanalı sanayiciler olarak daha fazlasını yapabilecek güce sahibiz. İnanıyorum ki bu sayı gelecek yıllarda artacak" ifadelerini kullandı.