Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı

Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı
Uğur Mumcu'nun öldürülüşünün 22. yılı
- CHP Adana İl Başkanı Bulut: "Mumcu'nun katledilmeden kaleme aldığı her yazı, yazdığı her kitap bugün çok daha iyi anlaşılıyor"

ADANA (AA) - CHP  Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, "Mumcu'nun katledilmeden kaleme aldığı her yazı, yazdığı her kitap bugün çok daha iyi anlaşılıyor" dedi.

Bulut, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, bağımsızlık savaşçısı Uğur Mumcu'yu unutmayacaklarını, Türkiye 'deki aydınlık insanlarının 22 yıldır her ocak ayında yüreklerinde derin bir acı hissettiklerini söyledi.

Atatürk ilke ve devrimlerinin korkusuz savunucusu, araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu'nu ölümünün 22. yılını geride bıraktıklarını anımsatan Bulut, ''Aydınlanma devrimini özümsemiş Uğur Mumcu, bir meşale gibi, gericiliğin tutuculuğun, sömürünün, yoksulluğun ve cinayetlerin üstüne giderken bu uğurda canını feda etti. Mumcu'nun katledilmeden kaleme aldığı her yazı, yazdığı her kitap bugün çok daha iyi anlaşılıyor. Mustafa Kemal'den armağan olan bağımsızlığı yarınlara aktarabilmek için canını feda eden Kuvay-ı Milliye'ci Mumcu'yu unutmadık unutturmayacağız'' ifadelerini kullandı

Basın toplantısına partinin kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri de katıldı.