Üniversite öğrencisi genç kadından haber alınamıyor

Üniversite öğrencisi genç kadından haber alınamıyor
Üniversite öğrencisi genç kadından haber alınamıyor
- Staj yaptığı belediyeye gittikten sonra bir daha evine dönmeyen evli ve bir çocuk annesi 21 yaşındaki Fatma Betül Tozkoparan 4 gündür haber alınamıyor - Anne Ağuş: - "Kızım geri gelsin kızımın hasretine dayanamıyorum. Torunum geceleri uyumuyor, sürekli annesini istiyor. Kızımı götüren geri getirsin"

ADANA (AA) - Adana'da staj yaptığı belediyeye gittikten sonra bir daha evine dönmeyen evli ve bir çocuk annesi üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Fatma Betül Tozkoparan'dan 4 gündür haber alınamıyor.

Eşi Yunus Tozkoparan (25), yaptığı açıklamada, eşiyle 2,5 yıl önce severek evlendiklerini ve 1,5 yaşında kızlarının olduğunu söyledi.

Çukurova Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümü son sınıf öğrencisi olan eşinin stajını Yüreğir Belediyesinde yaptığını anlatan Tozkoparan, "Eşimle hiçbir sorunumuz yoktu. Severek evlendik" dedi.

Karısının sabah staj için belediyeye gittiğini ve bir daha dönmediğini aktaran Tozkoparan, şöyle konuştu:

"Eşimle en son öğlen saatlerinde görüştüm. İşlerle uğraştığını ve yorgun olduğunu söyledi. Telefonunun şarjının az olduğunu söyledi. Akşam olduğunda eve gelmeyince belediyeye gittim ve yetkililerle görüştüm. Kamera kayıtlarını inceledik. Görüntüde eşimin komşumuzun kocası Kadir T. ile çıktığını görülüyor. Onun da nerede olduğu bilinmiyor. Ben kızımla ne yapacağım tek başıma. Fatma ne olursa olsun çık gel."

Tozkoparan, eşinin bulunması için sosyal medyada fotoğraflarını paylaştıklarını, polise de kayıp başvurusunda bulunduklarını bildirdi.

- "Kızım geri gelsin"

Anne Naile Ağuş (48) da başarılı bir öğrenci olan kızının kocasıyla severek evlenmesine rağmen okulunu bırakmadığını belirtti.

Hamileyken okuluna devam eden kızının kocasıyla sorununun olmadığını ifade eden Ağuş, "Kızım sabah 07.15'te evden çıktı. Ben kendisiyle gün içerisinde ara ara konuşurum. En son öğlen 13.00'de konuştum. Biraz sohbet ettik öğlen döner yediğini, sonra iş başı yapacağını söyledi. Daha sonra kızıyla konuştu, ardından telefonunun şarjının az olduğunu ve biteceğini söyleyerek telefonu kapattı" dedi.

Her gün kızının eve gelmesine yakın vakitte torunuyla sokağa çıkarak karşıladıklarını anlatan anne Ağuş, şunları söyledi:

"Kendisi gelmeyince cep telefonundan aradım ama telefonu kapalıydı. Belediyede çalışanlar kızımın sabah 8.30'da belediyeden ayrıldığını ve bir daha gelmediğini söyledi. Kızım evine ailesine bağlı biridir. Kızım bana düşkün biridir. Beni görmeden duramaz. Beni görmeden bir gece daha geçirmedi. Kızım neredeysen geri gel. Ben sana sahip çıkacağım. Kızım geri gelsin, kızımın hasretine dayanamıyorum. Torunum geceleri uyumuyor, sürekli annesini istiyor. Kızımı götüren geri getirsin."

Öte yandan Fatma Betül Tozkoparan'ın bazı yakınları, Tozkoparan'ın belediyeden çıkarken birlikte görüntülendiği Kadir T'nin şüpheli bir kişi olduğunu ileri sürdü.