Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Adana ve Hatay'da protesto edildi

ADANA (AA) - Adana ve Hatay'da üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi protesto edildi.

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Parkı'nda ellerinde olayı protesto eden pankartlarla toplanan grup, slogan atarak üniversite öğrencisi Aslan'ın öldürülmesine tepki gösterdi.

Cadde boyunca güvenlik önlemleri altında yürüyen grup, Uğur Mumcu Meydanı'nda toplandı. Gruptakiler burada basın açıklamasının ardından ''Özge için adalet'', ''20 yaşında bir fidan Özgecan Aslan'', ''Kadına uzanan eller kırılsın'' sloganı attı. 

Öldürülen kadınları temsil etmek için iki kadın yere yattı. Grup, kadına uygulanan şiddetin son bulması için yetkililerden yardım istedi. 

Gruptakiler, 18 Şubat Çarşamba Özgecan Aslan'ın okuduğu Çağ Üniversitesinde düzenlenecek protesto gösterilerinde tekrar toplanmak üzere dağıldı.

Bu arada, Hatay'ın İskenderun ilçesinde de bir grup öğrenci, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Anıt Meydanı'nda toplanan grup, "Yastayız isyandayız", "Özgecan Aslan ölümsüzdür" yazılı dövizler açıp slogan atarak Boyacılar Parkın'a yürüdü.