Üniversiteli öğrenciler ilkokulu boyadı

Üniversiteli öğrenciler ilkokulu boyadı
Üniversiteli öğrenciler ilkokulu boyadı
ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, Zeytinli İlkokulu'nun koridor ve bahçe duvarlarını boyadı.İl Milli Eğitim...

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, Zeytinli İlkokulu'nun koridor ve bahçe duvarlarını boyadı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) Projesi kapsamında merkez Seyhan ilçesi Zeytinli Mahallesi'ndeki Zeytinli İlkokulu ile ÇÜ Eğitim Fakültesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda ilk olarak Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümü öğrencileri, okulun laboratuvarında kullanılmaz halde olan bilgisayarları temizleyip, format atarak kullanışlı hale getirdi.

Daha sonra 75 kişilik öğretmen adayı, okulu boyadı. Bahçedeki otları temizleyip, kaldırım taşlarını boyayan öğrenciler, okula öğretim materyalleri bağışladı.

Resim öğretmenliği öğrenicileri ise okulun koridor ve bahçe duvarlarına yağlı boya ile çeşitli resimler ve figürler yaptı. İngilizce, matematik, fen bilgisi gibi derslerle ilgili çizilen notlarla okul adeta sanat galerisine dönüştürüldü. Çalışmalarla yeni bir görüntü kazanan okul, başta okul öğrencilerini olmak üzere mahalle halkını da heyecanlandırdı.