Ünüvar'dan atık toplayıcılara ziyaret

Ünüvar'dan atık toplayıcılara ziyaret
Ünüvar'dan atık toplayıcılara ziyaret
- TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, atık toplayıcıların üretime ve çevreye önemli katkılar sağladığını söyledi

ADANA (AA) - TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana 1. sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, atık toplayıcıların üretime ve çevreye önemli katkılar sağladığını söyledi.

Doğu Sanayi Sitesi'ndeki geri dönüşüm tesislerinde incelemede bulunan Ünüvar, buradaki atık toplayıcılarla bir araya geldi. Adana'da her gün 4 bin 500 ton civarında atık toplandığını belirten Ünüvar, atık toplayıcıların bu anlamda önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

Kentte 3 bin 500 atık toplayıcısının bulunduğunu aktaran Ünüvar, "Atık toplayıcıları çevrenin korunması adına çok önemli bir işi yerine getiriyor" dedi.

Ünüvar, çalışanların sorunlarını dinlediklerini ve çözüm bulmak için çalışacaklarını aktararak şöyle devam etti:

"Atık toplayıcıların her gün kilometrelerce yol kat ederek topladıkları ürünler, tesislerde sanayi ürününe dönüşüyor. Bu kardeşlerimiz sayesinde Türkiye bugün geri dönüşümde ilk 3 sıralarda yer alıyor. Bu kardeşlerimiz sayesinde Türkiye, atık ürünleri sanayi ürününe dönüştürüyor. Atık toplayıcıları hem üretime hem çevreye önemli katkılar sağlıyor."

Partisinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Ünüvar, ülkenin gelişmesi ve kalkınması için mücadele ettiklerini söyledi.  AK Parti Adana milletvekili adayı Ramazan Demir de atıkları geri dönüşüme, ekonomiye kazandıran işçilere teşekkür etti.

Adana Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Sadullah Leventoğlu ise kentteki atık toplayıcıların birer "çevre kahramanı" olduğunu bildirdi.

Ziyarette Doğu Sanayi Sitesi Başkanı Kazım Çetin de yer aldı.