Uyuşturucuya karşı "sessiz" yürüyüş

Uyuşturucuya karşı "sessiz" yürüyüş
Uyuşturucuya karşı "sessiz" yürüyüş
- Adana'da "Tek Sefer Ölüme Yeter" sloganıyla düzenlenen yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yılmaz, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Ünüvar ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de katıldı - Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atasoy: "Bu işe 'dur' deme zamanı geldi"

ADANA (AA) - Yüreğir Belediyesi tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında "Tek Sefer Ölüme Yeter" sloganıyla "sessiz" yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüş için Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz,  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar,  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, sanatçılar Hülya Koçyiğit ve Vatan Şaşmaz ile çok sayıda davetli ve vatandaş Sular mevkisinde toplandı.

Grup, Atatürk Caddesi boyunca sessiz şekilde ellerindeki pankartlarla yürüyerek Atatürk Parkı'na kadar geldi.

Burada grup adına açıklamada bulunan Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atasoy, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Adana'da buluştuklarını söyledi.

Uyuşturucu kaçakçılarının daha fazla kişiyi bağımlı yapabilmek için uğraştıklarını ifade eden Atasoy, "Sadece sağlığımız değil canımız pahasına bu maddeleri kullanarak onları her gün daha da zengin ediyoruz. Bu işe 'dur' deme zamanı geldi. Buna 'dur' diyecek olan yine bizim gençlerimiz ve milli mücadele ruhudur" diye konuştu.

Program kapsamında "Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı" da düzenlenecek.