Yaşlı kadının 5 bin lirasının dolandırıldığı iddiası

Yaşlı kadının 5 bin lirasının dolandırıldığı iddiası
Yaşlı kadının 5 bin lirasının dolandırıldığı iddiası
- Telefonda kendisini bankacı olarak tanıtan kişinin, 67 yaşındaki kadını kandırarak evde bulunan para ve altınlarını poşete koyup camdan atmasını istediği iddia edildi - Zanlının dediğini yapan kadın, dolandırıldığını fark edince polise başvurdu

ADANA (AA) - Adana'da telefonda kendisini bankacı olarak tanıtan kişinin, yaşlı kadını kandırarak evde bulunan para ve altınları poşete koydurup camdan attırdığı iddia edildi.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde oturan 67 yaşındaki Nigar Kahraman'ı ev telefonundan bir erkek aradı. Kendisini banka personeli olarak tanıtan kişi, "Bankadaki hesabınızdan birileri para çekiyor. Aynı şahıslar evinize gelerek evdeki para ve altınları da alacaklar. Evde ne kadar para ve altın varsa bir poşete koyup balkondan aşağı atın" dedi.

Evde bulunan bin 450 avro ve emekli maaşı bin 20 lirayı poşete koyan Kahraman, poşeti balkondan çöp kutusuna attı. Poşeti attıktan hemen sonra çöp kutusuna gelen bir kadının poşeti alarak uzaklaştığını gören yaşlı kadın, durumu polise haber verdi.

Yaşlı kadın olayı gözyaşları içinde polise anlattı. Ekiplerin incelemesi sürüyor.