Yetkisiz mahkemenin tahliye kararı

Yetkisiz mahkemenin tahliye kararı
Yetkisiz mahkemenin tahliye kararı
- TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ünüvar: - "Devletin içerisinde herhangi bir paralel örgütün bir başka paralel yapı oluşturarak, devlet ve bürokrasi üzerinde vesayet oluşturmasını şiddetle reddediyoruz"

ADANA (AA) - TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana 1. sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, Paralel Yapı soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan şüpheliler hakkında yetkisiz mahkemenin tahliye kararı vermesine ilişkin, devlet içinde herhangi bir paralel örgüt veya yapı oluşturularak devlet ve bürokrasi üzerinde vesayet oluşturmasını reddettiğini söyledi.

Ünüvar, Anadolu Ajansı (AA) Adana Bölge Müdürü İsa Sansar'ı ziyaretinde,  AK Parti hükumetlerinin 13 yıldan bu yana milletin üzerinde vesayet oluşturan her türlü odakla sonuna kadar mücadele ettiğini vurguladı.

Halkın üzerinde hiçbir vesayet odağını tanımadıklarına dikkati çeken Ünüvar, şunları kaydetti:

"Son dönemde paralel devlet yapılanması ile ilgili hükumetimizin attığı çok önemli adımlar var ve atmaya da devam ediyor. Son olarak tahliye girişimiyle ilgili paralel yapının bir operasyonu oldu. HSYK, bu konuda soruşturma başlattı ve soruşturmayı derinleştiriyor. Konunun detayları mutlaka ortaya çıkacaktır ancak hiç kimse devletin ve adaletin üstünde değildir. Adaletin tahakkuk etmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Paralel devlet yapılanması ile ilgili AK Parti hükumetinin mücadelesi asla hız kesmeden devam edecektir. Devletin içerisinde herhangi bir paralel örgütün bir başka paralel yapı oluşturarak, devlet ve bürokrasi üzerinde vesayet oluşturmasını şiddetle reddediyoruz."