18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı ilçesinde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla "Zaferin Gözyaşı" adlı oyun sahnelendi.Bir düğün...

ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı ilçesinde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla "Zaferin Gözyaşı" adlı oyun sahnelendi.

Bir düğün salonunda gerçekleşen etkinlikte, Gözyaşı Geceleri tiyatro ekibi, Çanakkale Savaşı'na anlatan oyun sahneledi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, oyunun ardından yaptığı açıklamada, Çanakkale zaferinin Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Vatan, millet ve Allah için ölmeyi şeref, yatakta ölmeyi zillet kabul eden millettin evlatları olduklarını ifade eden Özdemir, "Bu zafer, haçlı zihniyetinin amansız saldırılarına karşı hilali yükselttiği, bir kere daha Türk'ün yenilmezliğini ve Çanakkale'nin geçilmezliğini ilan ettiği bir zaferdir" dedi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Kaymakam Suat Hatam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Atakan, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Tor, AK Parti İlçe Başkanı Nizami Yancar, CHP  İlçe Başkanı İlhami Ulu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.