23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santranç Turnuvası

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santranç Turnuvası
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Santranç Turnuvası
- Turnuvada, Avrupa Şampiyonu Azeri asıllı Milli Takım sporcusu İsgandorava ve Adıyaman Belediye Başkanı Kutlu ile santranç oynadı - İsgandorava: "5 yıldır Türk Milli takımı adına mücadele veriyorum"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 220 sporcunun katılımıyla satranç turnuvası düzenlendi.

Belediye Spor Salonu'nda düzenlenen turnuva, kategorisinde Türkiye şampiyonu İrem Ezra Öz ve Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu'nun hamleleriyle başladı.

İki gün devam edecek turnuvada 220 sporcu mücadele edecek.

Bu arada sporcuların motivasyonunu yükseltmek için turnuvaya katılan Uluslararası Satranç Ustası Azeri asıllı Türk Milli Takım oyuncusu Khayala İsgandorava, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile satranç oynadı.

İsgandorava, yaptığı açıklamada, Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Bölgede santranç sporunun yeni ilerlemeye başladığını ifade eden İsgandorava, "Daha önce 5 yıl Azerbaycan milli takımında 6 yıl oynadım. 5 yıldır da Türk Milli takımı adına mücadele veriyorum. Gördüğüm kadarıyla santrançta Türkiye çok ilerledi. Adıyaman'da da bunu görüyoruz" dedi.

Kutlu ise satrancın "beyin sporu" olduğunu belirterek, sporcuların hem beyin hem de beden sporu yapması gerektiğini ifade etti.

Satrançta hata yapmayanın kazanacağını vurgulayan Kutlu, turnuvaya katılan sporculara başarılar diledi.

Turnuva için düzenlenen açılış seremonisine Vali Vekili Levent Öztin, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ve sporcuların aileleri katıldı.