"Adıyaman Kitap Okuyor" kampanyası

"Adıyaman Kitap Okuyor" kampanyası
"Adıyaman Kitap Okuyor" kampanyası
- İl Emniyet Müdürlüğü "Adıyaman Kitap Okuyor" kampanyası başlattı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Desketli Polis Şube Müdürlüğü tarafından "Adıyaman Kitap Okuyor" kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında Demokrasi Parkında stantlar açılıp, yarım saat kitap okundu.

Parkta 5 gün boyunca çocuklara hem kitap dağıtılacak hem de yarım saat kitap okutulacak.

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kampanyanın 5 gün süreceğini, kampanyanın sonunda da gündemde olan bir yazar ile söyleşi yapacaklarını söyledi.

Çocukları okumaya teşvik için bu kampanyayı düzenlediklerini dile getiren Salmaner, "Çocukların güzel alışkanlıklar edinmeleri bizim için çok önemli. Bu kampanya ile 6 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Okumanın gerekliliğini anlatıyoruz. Bu projenin dalga dalga yayılacağını düşünüyoruz. Okuyan öğrencinin yanlış işler yapmayacağını, yanlı işlere gitmeyeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Projede kitap dağıtımı yapan üniversite öğrencisi Fatma Coşkun da amaçlarının Adıyamanlılara daha fazla kitap okuma alışkanlığı edindirmek olduğunu dile getirdi.

Kitap okumasına katılan öğrencilerden Recep Tayyip Erkmen ise okumaya taşvik amacıyla yapılan bu etkinliği çok sevdiklerini ifade etti.

Beren Özelçi de buradan aldığı kitaplardan dolayı çok mutlu olduğunu, kitap okumayı daha da artıracağını kaydetti.