Adıyaman'a Panorama ve Arkeoloji Müzesi

Adıyaman'a Panorama ve Arkeoloji Müzesi
Adıyaman'a Panorama ve Arkeoloji Müzesi
- Vali Demirtaş: - "Yeni kompleksin zaten bir kültür ve turizm merkezi olan ilimizi, cazip bir müze şehrine de dönüştüreceği düşünülmektedir"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, kente Panorama ve Arkeoloji Müzesi yapılacağını bildirdi.

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, Panorama ve Arkeoloji Müzesinin yapımı amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde başlatılan girişimlerin olumlu sonuçlandığını belirtti. 

Ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan müzenin 26 dönüm alan üzerine inşa edileceğini aktaran Demirtaş, binanın, geleneksel mimariden ziyade modern mimari tarzıyla, uzay üssünü andıran bir yapıyla inşa edileceğini ifade etti. 

Vali Demirtaş, şunları kaydetti:

"Modern yapısıyla göz dolduran müzenin Türkiye'de bir benzeri daha bulunmamaktadır. Arsa tahsis işlemlerinin devam ettiği çalışmalarda mutlu sona doğru hızla ilerlenmektedir. Yatırım programına alınan müzenin projelendirme çalışmalarının bitiminden sonra 2016 yılı içerisinde inşaat ihalesinin yapılması öngörülmektedir. Yeni kompleksin zaten bir kültür ve turizm merkezi olan ilimizi, cazip bir müze şehrine de dönüştüreceği düşünülmektedir."