Adıyaman'da 10 bin Suriyeli'ye aşure dağıtıldı

Adıyaman'da 10 bin Suriyeli'ye aşure dağıtıldı
Adıyaman'da 10 bin Suriyeli'ye aşure dağıtıldı
ADIYAMAN (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adıyaman'daki çadır kente yerleştirilen 10 bin Suriyeli'ye aşure dağıtıldı.Valilik tarafından...

ADIYAMAN (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adıyaman'daki çadır kente yerleştirilen 10 bin Suriyeli'ye aşure dağıtıldı.

Valilik tarafından düzenlenen aşure etkinliğinde dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Aşure kazanlarının başında İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından dua okundu.

Duanın ardından Vali Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ve vali yardımcıları, kazanın başına geçerek Suriyelilere aşure dağıttı.

Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, aşurenin barışın, sevginin, dayanışmanın ve kardeşliğin adı olduğunu söyledi.

Bu mübarek ayın birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olması dileğinde bulunan Demirtaş, İslam alemine ve insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni etti.

Çadır kentte kalan Suriyeli Ali El Ğarra da "Bizlere gönlünüzü ve yüreğinizi açtınız. Yaptığınız her türlü hizmete teşekkür ediyoruz. Bir çocuğa verdiğiniz en küçük hizmeti, bir hastaya verdiğiniz hizmeti, bize verdiğiniz bir bardak suyu ve bir ilacı bile Cenab-ı Allah amel defterlerinize hayır olarak yazacaktır. Bütün toplumunuzu Allah korusun, kaza bela vermesin. En güzel temennilerle sizlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Demirtaş, daha sonra çadır kentte yapımı devam eden hastanenin inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.   


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  İslam

  ,

  aşure

  ,

  Birlik